Корисна інформація

Топ 5 міфів про кондиціонери

міфи про кондиціонери

Як з’явилися міфи про кондиціонери

Якщо ви все ще замислюєтеся про те, купити вам кондиціонер чи ні, то прочитайте цю статтю. Тут ми розповімо про міфи про кондиціонери, які поширені найбільше. І буває таке, що саме вони зупиняють нас від купівлі кліматичної системи. Але як же вони з’явилися?

Всьому виною сарафанне радіо і просте незнання. Одна людина вирішила, що якась проблема пов’язана саме з кондиціонером. Наприклад, що вона через нього захворіла, а потім усім про це розповідає. Хоча, якщо правильно ним користуватися, тобто не задавати занадто низьку температуру і не стояти під ним цілеспрямовано, то ніхто б не застудився. Отже, нижче ми розповімо про п’ять поширених міфів про кондиціонери, розберемо, що з них правда, а що ні, а також дамо свої невеликі рекомендації. Влаштовуйтеся зручніше, зараз ми з вами будемо руйнувати міфи про кондиціонери.

Міф № 1. Кондиціонер може отруїти фреоном

Багато хто думає, що фреон, за допомогою якого здійснюється робота кондиціонера, дуже небезпечний для здоров’я людини. Насправді сучасні кондиціонери вже давно використовують екологічні та озонобезпечні фреони, такі як R32 і R410. Вони знаходяться в кондиціонері в такій кількості, яка не здатна завдати шкоди людині. І взагалі, під час звичайної роботи кондиціонера, фреон ніяк не здатний виходити назовні.

Таке може статися тільки в разі пошкодження, внаслідок чого відбувається витік. Давайте розберемо, як визначити витік, його причини і як необхідно діяти.

Перш за все, варто розуміти, що фреон – це холодоагент, який сприяє роботі як на холод кондиціонера, так і на тепло. Ця речовина має низку правил щодо її утилізації. Саме тому, якщо ви виявили витік, необхідно обов’язково викликати фахівця. У жодному разі не намагайтеся усунути проблему самі!

Однією з причин витоку може бути несправність клапана Шрадера. Або ж може бути таке, що в капілярній трубці утворилася тріщина. Або це тріщина в будь-яких інших трубках, які розташовані біля радіатора в зовнішньому блоці. А також можливою проблемою може бути неправильний монтаж. Оскільки монтажники можуть неякісно з’єднати мідні труби під час встановлення. При цьому відбувається неправильне розвальцьовування або ж занадто перетягуються гайки. Тому ми рекомендуємо вам замовляти в одному місці і кондиціонер, і монтаж. Як правило, такі магазини надають гарантію не тільки на кондиціонер, і на монтаж.

Так як же визначити витік фреону? Перше і найочевидніше – зниження якості роботи кондиціонера. Він став гірше охолоджувати або гріти кімнату. Можливо, може бути проблематичною робота компресора. У будь-якому разі краще викликати майстра для проведення діагностики.

Другий варіант – поява маслянистих плям на теплообміннику у зовнішнього блоку або внутрішнього. Або ж ви бачите, що мідні труби підтікають з маслянистою рідиною. Це може статися через заводський брак або ж неправильні стикувальні з’єднання.

І третя ознака – це штуци зовнішнього блоку, які обмерзли. Або це можуть бути будь-які інші елементи холодильного контуру. Вона свідчить про нестачу фреону в системі. У будь-якому разі, якщо ви помітили щось схоже, зверніться за консультацією до фахівців.

Міф №2. Кондиціонер може обігрівати тільки в міжсезоння

Можливо, років 5 тому дійсно кондиціонери могли працювати на обігрів тільки в міжсезоння. Наразі є кондиціонери, які можуть працювати не тільки за -15°C, а й за -25°C і -30°C зовнішньої температури за вікном.

Топ 5 міфів про кондиціонери

Сучасні кліматичні системи оснащуються інверторними компресорами. Принцип їхньої роботи полягає не тільки в тому, що вони можуть працювати за низьких температур, а й у тому, що вони досить економічні. При досягненні необхідної температури кондиціонер не вимикається, а просто починає працювати на більш низьких оборотах. Таким чином, вони споживають менше електроенергії, а тривалість роботи компресора, завдяки тому, що перепади напруги тільки знижуються, тільки збільшується.

Міф №3. Що дорожчий кондиціонер, то він кращий

Ми не сперечаємося, що дорогі спліт-системи досить якісні та можуть ефективно працювати. Але, погодьтеся, вам не обов’язково купувати досить наворочений кондиціонер, щоб охолодити простір. Перед покупкою слід визначити низку функцій, які є для вас найважливішими в кліматичній техніці. Завдяки цій простій маніпуляції ви не будете переплачувати за величезну кількість функцій, половиною з яких ви навіть не будете користуватися.

Міф №4. Кондиціонер споживає дуже багато електроенергії

Також багато хто боїться купувати кондиціонер, бо думає, що просто не зможе оплачувати рахунки за електрику, які накрутить спліт система.

Але будьте спокійні, кондиціонер не здатний витрачати величезну кількість електрики. Сучасні кондиціонери не здатні споживати більше енергії, ніж, наприклад, електроконвертор. У середньому інверторні кондиціонери споживають 500 Вт на годину.

Міф №5. Кондиціонер – це інкубатор для бактерій

Цей міф може стати правдою, якщо ж ви абсолютно не доглядаєте за кондиціонером. Обов’язково раз на кілька місяців потрібно проводити чистку внутрішнього блоку, а також кілька разів на рік потрібно обов’язково замовляти у професіоналів чистку зовнішнього блоку.

Також є кондиціонери з функцією самоочищення внутрішнього блоку, це означає. Що чистку ви можете проводити трохи рідше. АЛЕ! Це не означає, що чистку не потрібно проводити взагалі.

Отже, якщо робити висновок про все вищесказане, можна вирішити, що міфи про кондиціонери безпідставні. Але за умови правильної експлуатації кондиціонера ці міфи просто не працюють. Тому сміливо обирайте кліматичну техніку, з нею ви зможете зробити свій дім тільки кращим!

ОБИРАЙТЕ КОНДИЦІОНЕР РАЗОМ С ПРОФЕСІЙНИМ МОНТАЖЕМ

ЗАМОВИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДБІР КОНДИЦІОНЕРА ВІД НАШІХ ФАХІВЦІВ