Кондиціонери

Як працює кондиціонер

як працює кондиціонер

Як функціонує кондиціонер на охолодження та на обігрів

У житті нас оточує велика кількість різних електричних приладів. Вони значно спрощують наше життя і роблять його комфортнішим. Але ми навіть не здогадуємося, як вони функціонують. А це дуже важливо для того, щоб правильно використовувати техніку. Наприклад, ви знаєте, як працює кондиціонер?

Якраз через це незнання з’являється дуже багато міфів про кліматичну техніку, які дають неправильне уявлення про подібну кліматичну систему. Саме тому в цій статті ми дуже детально розглянемо, як працює кондиціонер і опишемо принцип функціонування як на охолодження, так і на обігрів.

Основний принцип роботи кондиціонера

Принцип роботи кондиціонера побудований на простому фізичному явищі: під час випаровування речовина поглинає тепло, а в процесі конденсації – виділяє. Говорячи простішою мовою, кондиціонер працює за принципом зміни агрегатного стану холодоагенту залежно від того, які показники температури і тиску перебувають у замкнутій системі.

Щоб детальніше розібратися з тим, як працює кондиціонер, необхідно ознайомитися з тим, з чого він складається. Перш за все, побутовий кондиціонер – це система, що складається із зовнішнього і внутрішнього блоків. У свою чергу, зовнішній блок складається з таких елементів:

  • Конденсатор – це своєрідний радіатор, де фреон охолоджується і відбувається конденсація. А повітряні маси, які проходять повз конденсатор, нагріваються і виводяться назовні в навколишнє середовище;
  • Вентилятор, який створює повітряний потік для обдування конденсатора;
  • Компресор здійснює стиснення фреону і підтримує його переміщення в холодильному контурі;
  • Фільтр фреонової системи знаходиться перед входом компресора і служить захистом від бруду, який може потрапити в систему під час монтажу кондиціонера;
  • Плата управління. Така складова характерна тільки для інверторних моделей;
  • Захисна кришка служить захистом для штуцерних з’єднань і електричних роз’ємів;
  • Штуцерні з’єднання – це допоміжний елемент для підключення мідних труб, які з’єднують зовнішній і внутрішній блок;
  • Чотириходовий клапан здатний змінювати напрямок руху холодоагенту, зазвичай його встановлюють у кондиціонерах, які оснащені опцією підігріву. Під час його роботи функціонально зовнішній і внутрішній блок ніби міняються місцями. Внутрішній блок працює на тепло, а зовнішній – на холод.

А внутрішній блок містить у собі такі елементи:

  • Випарник – це теплообмінник, усередині якого холодний фреон нагрівається, і відбувається випаровування;
  • Система фільтрів являє собою різні фільтри тонкого очищення. Видів є багато, але кожна модель оснащена своїм набором фільтрів. Серед них може бути: електростатичний, що затримує пил, вугільний, що видаляє неприємні запахи, антибактеріальний, катехіновий тощо.
  • Фільтр грубого очищення – це пластикова сітка, яка затримує великий пил, шерсть тварин, пух та інші великі частинки бруду. Для ефективної роботи кондиціонера необхідно чистити цей фільтр двічі на місяць і навіть частіше;
  • Передня панель являє собою пластикову решітку. Через неї повітря потрапляє всередину блоку. Дана панель є знімною для простого обслуговування і чищення внутрішнього блоку;
  • Вентилятор призначений для забезпечення циркуляції очищеного теплого або холодного повітря в приміщенні;
  • Індикаторна панель є не у всіх моделях кондиціонерів. Вона показує температуру і режим роботи кліматичної системи;
  • Штуцерні з’єднання знаходяться в задній нижній частині внутрішнього блоку. Через них за допомогою мідних труб внутрішній блок підключається до зовнішнього;
  • Горизонтальні жалюзі регулюють напрямок повітряного потоку по вертикалі. Дане оснащення в деяких моделях може регулюватися не автоматично, а за допомогою пульта ДУ;
  • Вертикальні жалюзі здатні регулювати напрямок повітря по вертикалі;
  • Плата управління розміщує в собі електроніку з центральним мікропроцесором.
принцип роботи кондиціонера

Як працює кондиціонер

В основі роботи кондиціонера укладено принцип замкнутого циклу. Компресор зовнішнього блоку здійснює стиснення фреону, і він у газоподібному стані переміщається з випарника внутрішнього блоку в конденсатор. Уже в конденсаторі відбувається охолодження холодоагенту і конденсація за рахунок теплообміну із зовнішнім блоком.

Далі фреон проходить через дросельний пристрій, у якому різко знижується тиск і температура фреону. При цьому частина фреону в рідкому стані переходить у газоподібний на постійній основі.
Холодоагент потрапляє у випарник внутрішнього блоку, там за рахунок теплообміну з повітряними масами з приміщення фреон закипає і переходить у газоподібний стан з рідкого. А повітря при цьому охолоджується і переноситься в кімнату.
Завдяки такій специфіці роботи на теплообміннику утворюється конденсат, який утилізується на вулицю або в каналізацію через окрему трубку.

Якщо говорити більш простою мовою, кондиціонер забирає повітря з приміщення, охолоджує його або обігріває, і після цього повертає частину цього повітря в приміщення. Таким чином, ми спростовуємо поширену помилку про те, що кондиціонер забирає повітря з вулиці. А також система не виробляє тепло або холод самостійно. Вона переносить тепло з кімнати в навколишнє середовище або ж з вулиці в приміщення під час обігріву.

Як працює кондиціонер інверторний і не інверторний

Особливістю інверторного кондиціонера є компресор. За весь час роботи кліматичної системи він постійно перебуває у ввімкненому стані. При досягненні необхідної температури він продовжує функціонувати, але вже на менших обертах.
Не інверторні кондиціонери ще називають системою On/Off. Така назва виникла через принцип роботи. При досягненні необхідної температури система вимикається, і вмикається при значному перепаді температур.
Таким чином, інверторні більш вигідні, так як вони мають більш тривалий термін експлуатації, є більш економічними і не створюють великий перепад температур, створюючи більш приємний і стабільний мікроклімат. А також інверторні кондиціонери здатні працювати на тепло навіть взимку при екстремально низьких температурах.

Кондиціонери Cooper&Hunter, які функціонують на тепло тільки в міжсезоння

Кондиціонери Cooper&Hunter, які функціонують на обігрів навіть узимку

ОБИРАЙТЕ КОНДИЦІОНЕР РАЗОМ С ПРОФЕСІЙНИМ МОНТАЖЕМ

ЗАМОВИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДБІР КОНДИЦІОНЕРА ВІД НАШІХ ФАХІВЦІВ