Кондиціонери

Як заправити кондиціонер фреоном

як заправити кондиціонер фреоном

Заправка кондиціонера фреоном. Як це зробити правильно

Кондиціонери і взагалі будь яке обладнання потребує періодичного ретельного технічного обслуговування. Це подовжує термін експлуатації та його коректну роботу. Але якщо ви не доглядаєте за своєю кліматичною технікою, вона починає збоїти і не якісно виконувати свої прямі задачі.

Однією з самих розповсюджених проблем яка виникає при відсутності догляду за кондиціонерами є витік фреону. У цій статті ми розповімо як самостійно заправити кондиціонер фреоном і вирішити це питання не прибігаючи до виклику спеціалістів.

Як виявити що стався витік фреону в кондиціонері

Не кожний збій в роботі кондиціонера означає що стався витік фреону, іноді причина в іншому. Але щоб зрозуміти що саме відсутність хладагента вплинула на неякісну роботу обладнання зверніть увагу на наступне:

 • кондиціонер не реагує на включення з пульта або з внутрішнього блоку
 • як давно ви проводили чистку та ТО кондиціонера
 • на трубках зовнішнього блока утворився іній
 • збільшився інтервал між включенням кондиціонер та початком запуском
 • на дисплеї внутрішнього блоку відображається помилка
 • маслянисті сліди на трубках кондиціонера
 • різко знизилась якість охолодження кондиціонером

Поява таких ознак каже про велику ймовірність витоку фреона і потрібна його заправка. Головне зразу відключити живлення кондиціонера та займатися вирішенням цього питання. Якщо цього не зробити, то вас очікує дорогий ремонт обладнання або його повна заміна. Тому ми радимо викликати майстра по обслуговуванню кондиціонерів або спробувати заправити кондиціонер фреоном самостійно.

Як правильно заправлять кондиціонер фреоном

Перш за все зверніть увагу що кожен кондиціонер працює на хладагенті різного типу. Сьогодні їх існує три види : R32, R410 і R22. В технічних характеристиках вашого кондиціонера це зазначено. І ще одним головним моментом є певна кількість фреону для кожної моделі.

Щодо обладнання та матеріалів, які використовуються для заправки кондиціонера, хочемо зазначити, що вони мають бути спеціалізованими та високоякісними. Ось список того що необхідно для проведення такої процедури:

 • вакуумний насос
 • балон з фреоном
 • трубки з різьбою
 • елетронні ваги
 • шестигранніки
 • манометр
 • розвідний ключ
 • досвід проведення подібних робіт

Також хочемо наголосити, що в випадку виклика майстра який приїхав без такого набору інструменту, скоріш за все вам зроблять неякісну заправку. Обов’язково при прийнятті робіт і перевірці роботи кондиціонера вимагайте гарантійний талон та зафіксуйте дані фірми та майстра.

Як самостійно заправити кондиціонер фреоном. Покрокова інструкція

Ітак ви все ж таки вирішили відмовитися від послуг майстрів, маєте вільний час та весь набір необхідних інструментів і хочете самостіно закачать фреон в кондиціонер.

Щоб зробити це правильно і вам не знадобилося потім переробляти або викликати спеціаліста, радимо вам послідовно виконувати наступні пункти:

 1. На зовнішньому блоці кондиціонера знаходяться заглушки які вам потрібно зняти. Також перевірте золотник і якщо він тріснутий то замініть його.
 2. Зробіть вакуумацію системи. Для цього підключить шланги вакуумного насоса і манометр до кондиціонера. Вакумація займе в вас приблизно 30 хвилин.
 3. Підключивши шланг манометра до балону з фреоном перевірте герметичність системи. При цьому балон має встановлений на електронні ваги.
 4. Для правильної заправки кондиціонера фреоном, повітря в системі має бути відсутнім. Інакше воно потрапляє всередину системи ще не бажано. Тому випусть повітря із шлангів.
 5. Відкрийте вентиль на балоні з фреоном і на місці підключення шлангу, почніть заправку кондиціонера. Показник на весах на початку процедури має бути нуль а наприкінці мінус відповідна кількість фреона для вашого кондиціонера.
 6. Коли процесс заправки кондиціонера фреоном завершено, закрийте клапан, відєднайте всі шланги і обов’язково перевірте щоб всі кріплення на з’єднаннях були добре закручені.
 7. Наостанок залишилось тільки перевірити працездатність кондиціонера. Для цього увімкніть кондиціонер, і деякій час доглядайте за температурним показником за допомогою термометру. Техніка працює на холод належним чином якщо показник від +14°С до +14°С.

Якщо ви виконали всі пункти цієї інструкції і кондиціонер почав якісно видавати холодне повітря, вітаємо вас, бо ви заправили самостійно кондиціонер фреоном.

Але якщо ви не захотіли витрачати свій час і вважаєте що для проведення таких робіт необхідно викликати майстра, пропонуємо замовити в нас послугу чищення кондиціонера. Наш спеціаліст не тільки проведе якісну чистку вашої техніки а також проведе техогляд та за необхідністю заправить чи дозаправить ваш кондиціонер фреоном

В нас ви можете замовити заправку фреоном або придбати фреон з доставкою по Києву