Корисна інформація

Як доглядати за кондиціонером вдома

як доглядати за кондиціонером

Як доглядати за кондиціонером вдома

Кондиціонер можна сміливо назвати незамінним приладом для сучасного будинку, квартири або офісу. Але для того, щоб він працював максимально ефективно, справлявся зі своїми обов’язками і працював довговічно, необхідно доглядати за кондиціонером і своєчасно проводити профілактику і чистку.

Під час роботи кондиціонер пропускає через себе великі об’єми повітря, в якому, крім пилу, містяться бактерії та алергени, спори грибків, віруси та інше. Усе це осідає на фільтрах, теплообміннику і вентиляторі, що своєю чергою призводить до появи неприємного запаху, зменшення ККД і різних захворювань.

Але це ще не все. Під час запуску пристрою все це назад видувається в кімнату і згодом вдихається людиною. Природно, ні до чого хорошого це не призводить. Тож якщо почули застояний запах або почали сльозитися очі, з’являється головний біль під час роботи кондиціонера або ви помітили якісь зміни в роботі кондиціонера, саме час почати доглядати за кондиціонером і замовити чистку.

Пильну увагу потрібно приділяти чистоті внутрішнього блоку, особливо фільтрам. Чистити їх потрібно відповідно до інструкції виробника не рідше ніж раз на місяць, а якщо у вашій родині є алергіки або люди з респіраторними захворюваннями, то чистку потрібно проводити частіше.

Для цього потрібно відкрити передню кришку внутрішнього блоку, зняти фільтри і промити їх під проточною водою. На випадок якщо забруднення маслянисті, допускається замочування сіток у теплій мильній воді. Після мийки даємо просохнути і тільки після цього встановлюємо на місце.

Такі маніпуляції необхідно виконувати при кожному генеральному прибиранні у квартирі, і тоді кондиціонер принесе вам тільки комфорт і свіже повітря.

Як доглядати за кондиціонером удома

Додаткові фільтри для тонкого очищення повітря (антибактеріальний, вугільний та інші) не миються і не чистяться. Їх потрібно міняти на нові після закінчення терміну служби. Ця інформація, як правило, прописується в інструкції до кондиціонера, з якою ви напевно вже ознайомилися.

Жалюзі, внутрішню частину кришки і корпус протираємо вологою серветкою. Для очищення теплообмінника існують спеціальні засоби, які володіють антибактеріальними і дезодорувальними властивостями. Потрібно відключити кондиціонер від мережі і рівномірно розпорошити засоби по всій поверхні випарника.

Через 10 хвилин після обробки встановлюємо висохлі фільтри на місце, закриваємо кришку і вмикаємо режим вентиляція з максимальною швидкістю повітряного потоку на 45 хв. Таку процедуру рекомендується виконувати як мінімум раз на півроку.

Що стосується очищення зовнішнього блоку, то зробити це складніше. Якщо ви живете в приватному будинку і зовнішній блок закріплений не надто високо, можливо, ви впораєтеся самостійно. Для цього за допомогою автомобільної міні-мийки високого тиску можна ретельно промити всі решітки теплообмінника, але якщо ви не впевнені у своїх силах, а тим паче живете у висотному будинку, то краще не ризикувати і скористатися послугами фахівців.

Так само не варто забувати про професійне комплексне чищення кондиціонера з проведенням діагностики. Робити це потрібно не рідше одного разу на рік, бажано перед початком літнього сезону.

Як бачите, правильно доглядати за кондиціонером дуже важливо. Своєчасна профілактика неодмінно окупляться тривалою і надійною роботою вашого кондиціонера.

ОБИРАЙТЕ КОНДИЦІОНЕР РАЗОМ С ПРОФЕСІЙНИМ МОНТАЖЕМ

ЗАМОВИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДБІР КОНДИЦІОНЕРА ВІД НАШІХ ФАХІВЦІВ

  1. Иванна :

   В этом году решили не чистить кондиционер перед сезоном, так в самый разгар сезона из него потекла вода. Пришлось два дня ждать мастера, а причина оказалась банальной, в трубке из которой должна капать вода поселились насекомые)))

  2. Кристина :

   Живём на 15 этаже и в сильную жару кондёр не справлялся, работал постоянно, но эффекта не было. Муж вызвал чистильщиков и после того как почистили кондиционер, он стал быстрее остужать комнату и работать тише. не знаю повлияла ли на это чистка, но это факт

  3. Валентина :

   Я считаю, что Вы не правы. Могу это доказать. Мы пользуемся кондиционером уже четыре года и ни разу его не чистили. И всё отлично работает. На работе также кондиционер уже более 5-ти лет работает и никаких чисток мы не делаем.

  4. Николай :

   Заказывал чистку кондиционера, очень доволен качеством обслуживания. Сделали всё быстро и грамотно и по адекватной цене. Спасибо)

  Залишити відповідь