Корисна інформація

Підвищена вологість у будинку. Причини виникнення та варіанти її попередження

підвищена вологість в будинку

Чому збільшується рівень вологості в будинку

Правильний рівень вологості вдома – це запорука комфортного мікроклімату в приміщенні та гарного самопочуття людини. До таких параметрів комфортного середовища ми можемо також віднести температуру повітря. Зараз ми поговоримо про вологість у будинку. Негативний вплив на вас може мати як знижена, так і підвищена вологість. Якщо в приміщенні переважає сухе повітря, у вас може з’являтися різь і подразнення в очах. Також може зіпсуватися стан шкіри і волосся, ускладнюється дихання.

У випадках із підвищеною вологістю може утворюватися цвіль, грибок. На вікнах з’являється конденсат, а також псуються дерев’яні меблі тощо. У цій статті ми детально розповімо про причини виникнення підвищеної вологості в будинку і варіанти її запобігання.

Яка має бути вологість у будинку

Згідно зі статистикою оптимальний рівень вологості становить від 40% до 60%. Щоб визначити цей рівень вам знадобиться такий вимірювальний прилад як гігрометр. Який рівень вологості в будинку в межах цього діапазону найбільш прийнятний, ви вирішите самостійно, ґрунтуючись на своїх відчуттях. Для того, щоб підтримувати необхідний мікроклімат, на даний момент, існує велика кількість приладів. Якщо вам необхідно збільшити рівень вологості вдома, тоді вибирайте зволожувачі та мийки повітря. А для зниження відмінно підійдуть осушувачі і навіть кондиціонери, які оснащені функцією осушення. У нашому магазині Cooper&Hunter ви можете придбати всю цю техніку з гарантією і за дуже приємною ціною.

Якщо гігрометр показує, що вологість у будинку зайшла за показник у 70%, це свідчить про значне перевищення рівня вологості в будинку. Це може спричинити поломку побутової техніки, запотівання вікон і появу неприємного відчуття вогкості.

Основні причини підвищеної вологості в будинку

Ми виокремили три основні причини підвищеної вологості в приміщенні і детально розповімо про кожну з них.

  1. Наслідки проведення ремонту.

Найчастіше після закінчення всіх ремонтних робіт є відчуття вогкості в приміщенні. Причиною тому є те, що всі шари штукатурки після оздоблення, підлога з вирівнювальною сумішшю, повинні гарненько просохнути, а для цього необхідна достатня кількість часу. До того ж на підвищену вологість може вплинути те, що в дощову погоду часто провітрювали приміщення або ж ремонт робили взимку. Але така причина підвищеної вологості не критична, після того, як усі матеріали просохнуть, відчуття вогкості пропаде, і рівень вологості в будинку стабілізується.

  1. Внутрішні джерела вологи.

До них ми можемо віднести всі ті дії пов’язані з водою, які ви проводите вдома. Це душові процедури, приготування їжі, вологе прибирання, вологолюбні рослини тощо. Усе це є внутрішнім джерелом вологи у вашому приміщенні. Найбільша концентрація вологи зазвичай знаходиться у ванній і на кухні. Якщо ви помітили, що в цих приміщеннях з’явився грибок і цвіль, це сигналізує про підвищену вологість і погано працюючу вентиляційну систему. З цією проблемою потрібно боротися відразу. Як саме, ми розповімо нижче.

  1. Зовнішні джерела вологи.

Ця причина не залежить від нас, вона зазвичай криється в самому будинку. Наприклад, ви живете в старому будинку, де стіни, стелі та підлога не утеплені й не герметичні. Також це стосується і вікон. Або ж це може бути новий жом, де припустилися помилок під час гідроізоляції. Також ще однією причиною може бути несправна система вентиляції.

У таких випадках не допоможе осушувач. Необхідно проводити ремонтні роботи з усунення цих недоліків.

Основні проблеми, до яких призводить підвищена вологість у будинку

Усі ми знаємо, що волога – це чудові умови для появи і розмноження мікроорганізмів. У нашому випадку це цвіль і грибок. Вони виробляють викид спор у повітряний простір, що проявляється у відчутті неприємного запаху. У разі потрапляння цих бактерій через дихальні шляхи у ваш організм, можуть з’явитися погане самопочуття, респіраторнізахворювання та алергічні реакції.

Підвищена вологість у будинку. Причини виникнення та варіанти її попередження

Якщо у вас вдома є діти, то необхідно одразу ж стабілізувати рівень вологості в будинку. Оскільки саме діти найбільш чутливі до різних кліматичних змін. До того ж за підвищеної вологості можуть утворитися й інші проблеми:

  • За підвищеної вологості по-іншому відчувається температура в кімнаті, набагато нижча, ніж за оптимального рівня вологи. До того ж у кімнаті стає складно дихати через задуху;
  • Поява затхлого запаху, грибка і цвілі;
  • Конденсат на стінах і вікнах, який теж спричиняє утворення цвілі та грибка;
  • Псування дерев’яних меблів і деформація елементів кімнати. Наприклад, кришіння цегли або ж відшарування штукатурки та шпалер.

Як усунути вологість у приміщенні

Виходячи з основних причин підвищеної вологостіЯк усунути вологість у приміщенні в приміщенні, ми можемо виділити 3 основних пристосування, які ви можете використовувати для того, щоб стабілізувати мікроклімат у приміщенні. Для того, щоб усунути вологу в кухні або ванній необхідна надійна і якісна вентиляційна система, яка зможе забезпечити якісний повітрообмін. У нашому магазині ви можете придбати припливно-витяжну установку (ПВУ), яка впорається з цим завданням на всі 100%. У нас є великий вибір техніки для різного обсягу приміщень:

В інших кімнатах ви можете відрегулювати рівень вологості за допомогою осушувача або ж кондиціонера. У нашому магазині велика кількість осушувачів з різним набором додаткових функцій, які підходять для різного обсягу приміщень:

А якщо ви хочете техніку, яка ще й регулюватиме температуру у вас вдома, тоді вам потрібен кондиціонер. Усі спліт-системи в нашому магазині оснащені функцією осушення повітря, тому ви зможете створити повноцінний мікроклімат у вас вдома. До одних з найпопулярніших моделей належать:

ОБИРАЙТЕ КОНДИЦІОНЕР РАЗОМ С ПРОФЕСІЙНИМ МОНТАЖЕМЗАМОВИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДБІР КОНДИЦІОНЕРА ВІД НАШІХ ФАХІВЦІВ