Кондиціонери

Що таке припливно-витяжна вентиляція, і як вона працює?

що таке припливно витяжна вентиляція

Принцип роботи приточно-витяжної вентиляції

Ні для кого не секрет, що будинок необхідно провітрювати, щоб наситити повітря в приміщенні киснем. Найчастіше ми провітрюємо кімнату приблизно 1-2 рази на день, не більше. Але навряд чи хтось знає, що цього недостатньо. За санітарними нормами, приміщення, де перебуває людина, має насичуватися киснем кожні 2 години. Тому, якщо є можливість, необхідна припливно-витяжна вентиляція.

Процес вентиляції – це обмін повітрям між закритим простором і навколишнім середовищем. Таким чином, відбувається видалення зайвої вологи і зайвого тепла за допомогою системи фільтрації. Вентиляційний процес забезпечує приплив свіжого повітря згідно з усіма санітарними нормами. У цій статті ми розповімо про те, що таке припливно-витяжна вентиляція, про її принципи роботи і які вона має переваги.

Що таке припливно-витяжна вентиляція

Припливно-витяжна вентиляція – це особлива система, що забезпечує подачу повітря, насиченого киснем, а також видаляє відпрацьовані повітряні маси з приміщення. Ці опції функціонують одночасно. Така техніка, припливно-витяжна вентиляція найбільше підходить для встановлення в заміських будинках або комерційних приміщеннях, які мають площу понад 100 м².

припливно витяжна вентіляція

Найвигідніше використовувати систему вентиляції з рекуперацією, оскільки за великих витрат у просторих приміщеннях, це значно заощадить витрати на електроенергію. Рекуперація – це процес повернення частини енергії для повторного використання. А при рекуперації тепла немає необхідності підігрівати вхідний потік повітря, що дозволяє не витрачати велику кількість електроенергії. Таким чином, ви значно зменшите свої фінансові витрати.

Із чого складається припливно-витяжна вентиляція

Припливно-витяжна установка буває різних видів: для вертикального монтажу, для горизонтального монтажу, універсальна. За допомогою автоматичного керування ви можете налаштовувати необхідні параметри роботи для максимально комфортного користування.

припливно-витяжна вентиляція

Припливно-витяжна вентиляція складається з таких частин

 • Фільтр для того, щоб очистити повітряні маси;
 • Повітрозабірна решітка, через яку проходить подача повітря в систему. Також вона служить захистом техніки від сторонніх предметів;
 • Калорифер підігріває взимку припливне повітря;
 • Повітряний клапан, який є перешкодою для потрапляння зовнішнього повітря в приміщення, коли установка вимкнена;
 • Система автоматики і регулювання;
 • Повітророзподільники, через які повітряні маси потрапляють у приміщення;
 • Теплоізоляційні панелі для підвищення ККД;
 • Шумопоглинач.

Припливно-витяжна установка та її принцип роботи

Для того, щоб зрозуміти, як працює ПВУ, необхідно розуміти, що в неї є два потоки повітря. Це відтік і приплив.

Відтік – це процес, коли система забирає відпрацьоване повітря з приміщення. Це відбувається так: техніка збирає всі відпрацьовані маси в приміщенні, пропускає через рекуператор. Так система залишає необхідну енергію для підігріву повітря, і повністю відпрацьовані маси віддає в атмосферу.

Приплив – це процес подачі насиченого киснем повітря в приміщення. Система забирає з вулиці свіже повітря, пропускає через фільтр і подає в приміщення, попередньо підігріваючи його.

Обидва потоки повітря одночасно циркулюють у системі й не перетинаються. Вони можуть бути максимально близько один до одного в зоні теплообміну. Тобто гаряче відпрацьоване повітря віддає своє тепло свіжому, насиченому киснем. Таким чином, відбувається рекуперація, яка значно економить ваші кошти. При цьому ви можете так обігрівати ваше приміщення і не витрачатися на батареї.

Переваги припливно-витяжної вентиляції

 • Економія електроенергії завдяки рекуперації тепла завдяки підвищенню температури повітря, що подається в приміщення за допомогою тепла з відпрацьованого повітря;
 • Забезпечення приміщення свіжим повітрям і видалення відпрацьованих повітряних мас;
 • Є системи, які здатні зволожувати повітря;
 • За необхідності здійснення очищення та підігріву повітря.

Припливно-витяжна вентиляція необхідна техніка для просторих приміщень. Тому потрібно обирати лише якісні та перевірені магазини. Наша компанія на ринку вже більше 10-ти років, ми маємо понад тисячу позитивних відгуків, що свідчить про надійність техніки та якісний підхід до обслуговування. Також ми виконуємо монтаж будь-якої складності. Замовляйте необхідну кліматичну систему на нашому сайті або телефонуйте нашому менеджеру по телефону.

У нашому магазині є багато моделей припливно-витяжної установки. До найпопулярніших моделей належать:

приточно-вытяжная установка CH-HRV20M  Припливно-витяжна установка CH-HRV20M;

приточно-вытяжная вентиляция CH-HRV10K  Припливно-витяжна установка CH-HRV10K.

ОБИРАЙТЕ КОНДИЦІОНЕР РАЗОМ С ПРОФЕСІЙНИМ МОНТАЖЕМ

ЗАМОВИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДБІР КОНДИЦІОНЕРА ВІД НАШІХ ФАХІВЦІВ