Корисна інформація

Як розрахувати потужність кондиціонера

як розрахувать потужність кондиціонера

Потужність кондиціонера. Як розрахувати потужність кондиціонера

Дуже важливо підбирати кліматичну техніку відповідно до параметрів вашого простору. Адже правильний підбір техніки впливає на ефективність її роботи. Якщо ви підберете занадто потужний кондиціонер, ви будете переплачувати за витрату електроенергії. А якщо потужності буде недостатньо, тоді система просто не справлятиметься із заданими режимами. Тому в цій статті ми вирішили розповісти, як розрахувати потужність кондиціонера самостійно.

Для того щоб зробити орієнтовні розрахунки для житлового приміщення необхідно взяти 1 кВт охолоджувальної потужності на кожні 10 м². При цьому висота стель має бути не більше 3 метрів. Якщо говорити більш простою мовою, просто поділіть площу приміщення на 10, і отримаєте необхідну потужність у кіловатах. Наприклад, для кімнати площею 31 м² потрібна спліт-система потужністю не менше 3,1 кВт.

Такий спосіб розрахунків підійде для того, щоб розрахувати потужність кондиціонера, який функціонуватиме в стандартному приміщенні. Але якщо ваш простір має більшу площу засклення або, приміром, вікна виходять на сонячний бік, то вам потрібна установка з більшою потужністю приблизно на 15-20%.

Для того, щоб прорахувати потужність, вам необхідний такий розрахунок:

Q=S*h*q

Тут Q означає теплопритоки у Вт, S – це площа приміщення в м², h – це висота приміщення в метрах, а q позначає коефіцієнт, який дорівнює 30-40 Вт/м³.

Значення коефіцієнта залежить від рівня освітлення в приміщенні, тобто для максимально освітленого сонячним світлом простору беремо коефіцієнт зі значенням 40 Вт/м³, за середнього рівня освітленості – 35 Вт/м³, за низького рівня освітленості – 30 Вт/м³.

Дуже важливо розуміти, що такі прорахунки підійдуть тільки для житлових приміщень, оскільки для просторів із прозорим дахом або залізними стінами вони будуть абсолютно неефективними. Адже теплопритоки будуть занадто великі, що кліматична техніка просто не впорається з навантаженням.

Також під час розрахунку необхідно враховувати те, скільки людей зазвичай перебуває в кімнаті та кількість електроприладів. Оскільки вони теж виділяють тепло. У середньому людина в спокійному стані може виділяти 100 Вт тепла, а, наприклад, комп’ютер приблизно 300 Вт. Тому обов’язково потрібно хоча б приблизно прорахувати всі можливі теплопритоки, щоб дізнатися необхідну потужність для охолодження.

Тепер можна перейти до вибору необхідної моделі. Побутові кондиціонери у своїй назві мають спеціальне маркування, наприклад, 07 або 18, що ж воно означає?

як розрахувати потужність кондиціонера

Маркування кондиціонерів

По-перше, побутові кондиціонери здебільшого мають таке маркування: 07, 09, 12, 18, 24, вони означають, що кондиціонер може обслуговувати приміщення з відповідною потужністю до 20 м², до 25 м², до 35 м², до 50 м², до 70 м².

Ви можете спочатку спробувати зробити прорахунок потужності кондиціонера самостійно, але при цьому проконсультуйтеся при виборі з менеджером магазину. Але найкраще замовити виїзд майстра на об’єкт, який зможе зробити необхідні заміри. Адже без огляду приміщення дуже складно зробити правильний прорахунок і підібрати оптимальний за потужністю кондиціонер. До речі, в нашому магазині ви можете це зробити.

ОБИРАЙТЕ КОНДИЦІОНЕР РАЗОМ С ПРОФЕСІЙНИМ МОНТАЖЕМ

як розрахувати потужність кондиціонера

ЗАМОВИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДБІР КОНДИЦІОНЕРА ВІД НАШІХ ФАХІВЦІВ